مرمرو

نوشته‌های مرجان عالمی، عاشق بی‌قرار تورنتو

Sunday, April 10, 2005

همجنس گرا

هميشه از کلمه همجنس باز متنفر بودم. ياد کفتر بازی ميافتم. راستش اصلا نمی دونم که جريان کفتر بازی چيه که اين قدر در فرهنگ ما بار منفی داره. بهر حال مثل کلمه دختر باز و زن باز و قمار باز و امثال آنها ، همجنس بازی هم انگار يک بار منفی داره. اين مطلب رو بخونين که فرق بين همجنس باز و همجنس گرا رو بدونين. من درست وسط محل خوشحال ها زندگی می کنم و می دونم که چقدر آدمهای باحالی هستند. از سلمونی و بقالی و همسايه گرفته تا صاحب سگ هايی که با کارامل بازی می کنن همه همجنس گرا هستند وخيلی هم آدمهای مهربون و خوبی هستند . موافقم که بعضی وقتها چيزهايی می پوشن و خودشونو يک جوری درست می کنن که ممکن زياد جالب نباشه ولی هر گروه اجتماعی ممکنه که اين کار رو بکنه. کم دختر نديدم که خودشونو اجق وجق درست می کنن يا اين تين ايجر ها که تنبونشون داره از کونشون می افته.

8 Comments:

 • At 10:22 AM, Blogger bahman said…

  TAKBIRRRR

   
 • At 1:54 PM, Blogger Sibil said…

  من همجنسگرا نيستم ولی....شايد هم باشم...جيگر مرجان

   
 • At 3:45 PM, Blogger shiva said…

  marjan aziz man email to ro peyda nakardam chand ta soal dashtam azat raje be SAG age mitooni be man addreset ro bedi mamnoon misham .... shiva_him@yahoo.com

   
 • At 4:48 PM, Blogger روياي گمشده said…

  One day a good friend of mine who is a gay told me: all of us were born Gays, then we chose and changed.... Then he smiled and said: You had your chance.

   
 • At 9:22 PM, Blogger Raminator said…

  Nagoo, az oon tomboona harf nazan, ke del-e kheyliya khuneh

   
 • At 6:40 PM, Blogger Katerbean said…

  This comment has been removed by a blog administrator.

   
 • At 3:36 PM, Blogger shadidan said…

  من هم همیشه واژه‌ی متناظرِ انگلیسی را به "هم‌جنس‌گرا" بر می‌گردانم، نه "هم‌جنس‌باز". با این حال، جالب است که زبان می‌تواند این‌قدر گمراه‌کننده باشد: اینکه می‌شود در فارسی بینِ دو پسوندِ –گرا و –باز انتخاب کرد نباید باعث شود گمان کنیم که با دو مفهومِ متفاوت سروکار داریم. مشکلِ نویسنده‌ی مطلبی هم که به آن لینک داده‌اید همین است که (همان‌طور که خودش هم گفته) می‌خواهد بدونِ توجه به کارهای تجربی و علمی‌ای که کرده‌اند نظریه‌پردازی کند، و نتیجه هم این می‌شود که حکم می‌دهد که "هم‌جنس‌بازی" بیماری است. شاد باشید.

   
 • At 10:08 AM, Anonymous Anonymous said…

  کجا زندگی می کنی؟ باید جای باحالی باشه. لطفا بگو

   

Post a Comment

<< Home