مرمرو

نوشته‌های مرجان عالمی، عاشق بی‌قرار تورنتو

Thursday, September 15, 2005

چرا نبوی نمی خوانم

نازلی خداست! اين پستش رو بخونين . به شجاعت و رک گويی اين دختر هميشه حسوديم ميشه. راستش سالهاست که می خوام بنويسم راجع به اينکه چرا نوشته های نبوی رو نمی خونم. شايد اين نوشته نازلی بهم شهامت داد و حقيقتش اينه که به خاطر حسين چيزی ننوشتم ولی ديگه مدتهاست که نبايد به خاطر حسِن کاری بکنم! هميشه حرف از اينه که فلان دختره مشکل داره و همه بحث ها هم آخرش به کامليای بيچاره ختم می شه. نمی دونم چرا هيچ کس هيچ جا نمی نويسه که اين آقای نبوی که همه کشته مردشن چه دسته گل هايی به آب نداده و چه زندگی هایی رو به هم نزده و با چه دختر های جوان و زير سن قانونی که روی هم نريخته. اين چيزهارو من می دونم به خاطر اين شش سال زندگی با حسين با کلی ازاين روزنامه نگارها و اهالی مطبوعات آشنا شدم و تو اون مدتی که تو حيات نو کار کردم. همه کاسه کوزه ها سر کامليا ميشکنه که الان که فکرشو می کنم می گم نوش جانش. خوب کرد. همه اونو دختر خراب می دونن ولی کسی اصلا حرفی از آقای داور خان نمی زنه که زمين و زمون رو آباد کرده. چرا چون همه يه جوری گير هستن که خدايی نکرده از روز بندازتشون بيرون يا باهاشون بد بشه. اگه می گين همشو بگين .

26 Comments:

 • At 8:03 PM, Blogger royahayegomshodeh said…

  Welcome back.

   
 • At 8:57 PM, Blogger Siavash said…

  بابا دمتون گرم شماها... خیلی حال داد.. این نوشته های شما کرم اینو تو بدن آدم میندازه که دوباره وبلاگ بنویسه

   
 • At 9:16 PM, Blogger h4leh said…

  مرجان عزیز، دلیل‌اش اینه که ملت ایرانی وقتی از یکی بت می‌ساند انگار اون آدم دیگه ببخشید ... وقتی قضای حاجت می‌کنه بوی عنبر و نسترن می‌ده.

  به هر حال از این‌که دوباره می‌نویسید خوش‌حال‌ام.

  هاله

  http://mithras.org

   
 • At 1:14 AM, Blogger خانوم حنا said…

  برای نازلی نوشتم برای تو هم مینویسم .وقتی زن باشی ایرانی هم باشی باید یه گوشت در باشه یکیش دروازه تا حرص نخوری از این داوری های از روی جنسیت.

   
 • At 8:34 AM, Blogger دخترک said…

  خوب ديگه. تو جامعه ای که هر کاری برای مردها رواست و فقط زنها مقصرن ، انتظاری بيش از اين هم نميشه داشت.

   
 • At 10:17 AM, Blogger Aaryaa said…

  shoma ham ke mesle hossein koli harf meezanid...lotfan ba morede moshakhas harf bezanid na koli go'ee mesle keyhan !!!!

   
 • At 10:42 AM, Blogger Pasha said…

  جالب بود! این نقد وزین شما من رو یاد یک خاطره انداخت!دانشجو که بودم مراسم شب شعر دوره ای داشتیم هر ماه به یاد یه شاعر! یکی از ماهها رو می خواستیم به یاد فروغ بگیریم! باید اجازه اش رو از کمیته انضباتی می گرفتیم. مسئول کمیته انظباتی اجازه نداد و گفت : می خواین واسه زنی که پس از مرگش تو کالبد شکافی اسپرم تو آنوسش پیدا کردن شب شعر بگیرین؟!! من مدتها نتونستم بفهمم که این موضوع -اصلا صحت و سقمش مهم نیست-چه ربطی داره به بزرگی و عظمت اشعار بی نظیر فروغ!! تا امروز این نوشته رو خوندم دیدم که مثل اون حاج آقا خیلی ها فکر می کنن.من پیشنهاد می کنم غیر از داور نبوی این موارد رو هم لحاظ کنید: زین پس ون گوگ نگاه نکنیم -جیمز جویس نخونیم و نوبل جان نش رو هم پس بگیریم چون سایکوتیک بودند.زین پس کویین و التون جان گوش نکنید چون گی بودن! َاهکار های ژان ژنه رو هم نخونیم چون دزد بوده.صادق هدایت نخونیم چون خود کشی کرده.و و و خودتون خیلی هاشو می تونین پر کنین!نیم دونم ما کی می خوایم دست از این پرفکشنیست بودن بر داریم!داور طنز پرداز محشریه و این به هیچ وجه به معنای این نیست که همه چیزش خوبه! ممکنه هزار تا عیب داشته باشه اما من مخاطب نوشته هاشم و در مورد آنچه نوشته نظر می دم!خانم ایکس یا ایگرگ هم اگر به قول شما خراب بود نویسنده خبر نگار یا نقاش بودنشون رو زیر سوال نمی بره
  موفق باشید

   
 • At 1:14 PM, Blogger Parshin said…

  خانوم زندگی خصوصی هر کسی به خودش ربط داره ارتباط من مخاطب با نبوی هم در حد نوشته های اوست شما از دست نیک آهنگ شاکی هستی چرا پای نبوی را می کشید وسط؟

   
 • At 2:09 AM, Blogger Winston said…

  1- don't be pathetic
  2- don't be a woman
  3- This happens every where around the world

   
 • At 10:54 AM, Blogger Yerma said…

  یه وقتی من نوشته های داور رو به طور جدی دنبال می کردم ، وقتی هم می دیدم بعضیا به دلیل روابط خصوصیش دل خوشی از خودش و در نتیجه نوشته هاش ندارند ، دادم به هوا می رفت که حساب کار حرفه ای آدما رو باید از زندگی شخصیشون جدا کرد،
  بعدتر که نمونه ی عکاس ایشون رو از نزدیک تجربه کردم ،شک کردم که واقعا باید کارهای ادمها رو از شخصیتشون جدا بدونیم؟
  توی منطق و حرف شاید بتونیم اما در
  عمل و با احساسمون هم..؟
  با همه ی احترامی که برای نیک آهنگ قائلم ، نمی دونم چطور میون افشاگری هاش ، به راحتی از روی آقای نبوی که مدت هاست تشتش از روی بام افتاده ، می پره ؟

   
 • At 6:39 PM, Blogger رضا دلاور said…

  شما متاسفانه یک چیز خیلی خیلی بزرگ را فراموش کرده اید!و آنهم این است که اثر هنر مند جدای شخصیت اوست!اگر نبوی آدم بدی است به این معنی نیست که طنز نویس بدی است!ممکن است بشود درباره زندگی خصوصیش حرف هایی زد ولی این ربطی به اثرش ندارد!چنمی فهمم چرا وقتی یکی فرضا خانم بازی می کند نباید آثارش را خواند؟این به نظر شما تعصب و یک طرفه نگاه کردن کهک نیست خدای نا کرده؟چند مثال دیگر می زنم:
  1.نقاشی های داوینچی را نگاه نمی کنم چون از سفلیس مرد
  2.فیلم های جک نیکلسون را نمی بینم چون زمانی اعتیاد داشت
  3.فیلم های راسل کرو را نمی بینم چون به یک مهماندار هتل پرخاش کرده است
  4.التون جان گوش نمی دهم چون همجنسگرا است
  5.فیلم های تام کروز را نمی بینم چون به زن سابقش بارها خیانت کرده
  6.تحت هیچ شرایطی مسابقات فوتبال تیم های ملی انگلیس و رئال مادرید را تماشا نمی کنم چون دیوید بکام مرتبا به همسرش خیانت می کند
  7.کویین گوش نمی کنم چون خواننده اش ایدز گرفت مرد!
  8.نبوی نمی خوانم چون خانم باز است
  9.ادامه بدهم؟

   
 • At 9:08 AM, Blogger Parviz Zahed said…

  حالا اين افشاگري ها و اين نوشته به مزاق کي خوش آمده که مدام داره پينگ ميکنه! . . بابا يک بار دوبار . . چند بار پينگ مي کنن يک نوشته رو؟

   
 • At 12:02 AM, Blogger almagas said…

  مشخص است کس يا کسانی خيلی می‌خواهد همه بفهمند حسين درخشان و مرجان عالمی از يکديگر جدا شده‌اند که روزی چند مرتبه اين وبلاگ را پينگ می‌کند تا در صدر لينک‌های ديگر وبلاگ‌ها (مخصوصاً وبلاگ خود حسين درخشان آکا هودر!) قرار گيرد.
  در اين نوشته از نظر شخص پينگ کننده (و همه کسانی که حسين درخشان را به چشم شوهر ننه می‌بينند) جدايی اين زوج دور از وطن بسيار بيش از خانوم باز بودن سيد ابراهيم نبوی (آکا داور!!) مهم است.
  "هودر" آن‌قدر حسود و بدخواه دارد که طفلک Ex همسرش مرمرو اگر درباره هيزی داور هم حرف بزند آن‌چه بيشتر به چشم می‌آيد البته نه داور که زندگی مجردی هودر در بروکلين و کمی هم خود مرمروی دلشکسته است!

  نقطه، سر خط.

   
 • At 6:26 AM, Blogger hamidbnm said…

  مباركه ... اين هم اخر عاقبت خانم روشنفكري كه يكسال نشده به كانادا مي گفت خونه و در سفرش به ايران ايراني ها رو يك مشت وحشي قلمداد كرد كه در مترو به هم تنه مي زنن در خيابان سيگار مي كشند و غيره ... اين وسط سر درخشان كلاه رفت كه شد راهي براي رسيدن اين خانم به ديار فرنگ ...

   
 • At 6:28 AM, Anonymous Anonymous said…

  مباركه ... اين هم اخر عاقبت خانم روشنفكري كه يكسال نشده به كانادا مي گفت خونه و در سفرش به ايران ايراني ها رو يك مشت وحشي قلمداد كرد كه در مترو به هم تنه مي زنن در خيابان سيگار مي كشند و غيره ... اين وسط سر درخشان كلاه رفت كه شد راهي براي رسيدن اين خانم به ديار فرنگ ...

   
 • At 4:17 PM, Blogger Maadaa said…

  شرمنده اما من نفهميدم كدوم نبوي رو مي گي. لطف كن يه جوابي به من بده. مرسي.

   
 • At 12:14 PM, Blogger Parastoo said…

  مرجان عالمی چرا نمی نويسه؟
  منتظريم ها!

   
 • At 9:14 AM, Blogger iman said…

  tavalodam mobarak

   
 • At 3:55 PM, Blogger aida said…

  ما نوشته های نبوی رو دوست داریم چی کار داریم که چطور زندگی میکنه

   
 • At 8:35 PM, Anonymous Anonymous said…

  zaheran tanha karbordi ke iraniane aziz az jomle shoma az resane az har noesh mishenasid zaye kardane hamvatanaye khodetoon bedalile moshkelate shakhsi ast
  Irani

   
 • At 10:53 PM, Anonymous Ali said…

  ما ایرانی ها هرچقدر هم که پیشرفت بکنیم! توی کشورهای پیشرفته زندگی کنیم! با آدم های متمدن بگردیم باز هم این خصوصیات زشت خود رو نمی تونیم ترک کنیم!!! آخه من نمی دونم شما یک نویسنده رو باید با نوشته هاش ارزیابی کنید یا با زندگی خصوصیش! همیشه همین بوده متاسفانه! شما ابراهیم نبوی نمی خوانید چون فلان کار و بهمان کار رو انجام داده!!! و نه به خاطر اینکه نوشته هایش ضعیف هستن (که البته من هنوز کسی رو پیدا نکردم که کار طنز اون رو بتواند زیر سوال ببرد). فکر می کنم دیگه باید سعی کنیم که بیشتر فکر کنیم

   
 • At 10:55 AM, Anonymous Truth seeker said…

  You make no difference to me than Hosein Shariatmadari in Keyhan.
  Grow up for pit sakes!!!
  People's personal life is none of our business. Try to learn this simple fact!
  And let me say this, If you are honest, why don't you criticize your own holy profit who slept with 6-year-old Ayesheh, at the age of 50.

  Why don't you talk about Ayatollah Noori Hamedani who has at least one 16-year-old "Sigheh" when he is over 60?
  Iranians have sex problem. That's a known fact.
  Did you ever notice why the Iranian government accused Omid Memarian and other journalist of having sex with their female coworkers?
  Don’t you see?? You are following the same pattern.
  Fix your cultural problem and then the Islamic Republic will be evaporated.

   
 • At 3:06 PM, Anonymous Anonymous said…

  yeki neveshteh ke "ma neveshte haye nabavi ro doost darim chikar darim ke chetor zendegi mikone" , faghat mishe
  goft ke rasti rasti ke harin, jeddi
  jeddi ke kharin, kheili kharin.
  harki miad rahat kharetoon mikone shoma ham savari midin. dameh savaretoon garm.

   
 • At 4:50 PM, Anonymous Anonymous said…

  shoma chekar be zendegi khososi nevisande darid?
  har kas hagh dare har zendegi khososi dashte bashe
  neveshtehaye nabavi ziba va doostdashtaniye

   
 • At 6:55 AM, Anonymous Anonymous said…

  به نظر خيلي ناراحتين كه نبوي كلي كشته مرده داره...جالبه كه ايرانيا هر جاي دنيا باشند قبل از هر چيز به خراب كردن ديگران فكر ميكنند..نبوي در كارش استاد است و زندگي خصوصي او و هر كس ديگر به خودش مربوط است.

   
 • At 10:02 PM, Blogger Allah bless and Airman. said…

  صحبت از زندكي خصوصي مردم در اينترنت جدا از اين كه حرفتون راست باشه يا دروغ غير اخلاقي ترين كاريست كه كسى ميتونه در اينترنت انجام بده.

  شما كه درباره تقواى فلاني قضاوت ميكنيد خودتون خيلى بى تقوى هستين.

  واقعا كه حالم از اين كارتون به هم خورد

   

Post a Comment

<< Home